Úvod

Obec

Obecný úrad

Samospráva

Organizácie

Dokumenty

Fotogaléria

Podujatia

Kontakty

Podujatia

 
Kultúrne podujatia
Športové podujatia
 
 
 
 
 

Odkazy

 

 

 

 

Aktuálne počasie

 

Predpoveď počasia :: www.meteo.sk

 


  Kultúrne podujatia:

     
24.09.2019    Tradičné posedenie rodinných príslušníkov  a priateľov PZ Jazvec

 

   

     V sobotné popoludnie 27. júla sa konal už 34. ročník spoločného posedenia poľovníkov PZ Jazvec Hatalov s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Prítomných v úvode privítal predseda PZ Ing. Jaroslav Pado.  Ani tento rok nechýbalo príjemné prostredie v Hatalovskej Kerce,  bohaté občerstvenie  s tradičným poľovníckym gulášom a  zábavné hry pre najmenších.  Počas tohto stretnutia  boli odovzdané aj  upomienkové predmety  s vygravírovaným venovaním   poľovníkom, ktorí sa v tomto roku dožili okrúhleho jubilea – Ing. Jaroslav Pado – 40. rokov, Pavol Galan  a Ján Maďár – 60. rokov. O bohatej aktivite poľovníkov počas celého roka sa mohli účastníci dočítať z nádherne spracovanej kroniky PZ Jazvec, ktorú  dôkladne vedie Ing. Ladislav Paľo. Tento rok prijal na posedenie pozvanie aj miestny pán farár rímsko-katolíckej cirkvi Mgr. Ing. Martin Goč, ktorý  pri odchode dal poľovníkom svoje požehnanie. 

... foto


16.03.2016    14. ročník MARIÁŠOVÉHO TURNAJA o pohár   Obce Hatalov

 

     Už v poradí 14. ročník  MARIÁŠOVÉHO TURNAJA O POHÁR OBCE HATALOV sa konal v sobotu  25. februára  v kultúrnom dome. Od 8:00 do 9:00 sa  do ďalšieho ročníka turnaja zaregistrovalo spolu 24 hráčov domácich, ale aj z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Súťaž sa začala o 9.00 hod a hralo sa podľa zaužívaných pravidiel -  5 kôl po 50 minút.    Pre hráčov boli zabezpečené raňajky, obed a pitný režim (čaj, káva minerálka). Víťazi získali zaujímavé ceny a trofeje. Prvenstvo získal Zdeno Ambro, druhé miesto obsadil Antón Martaus a tretí skončil Ladislav Paľo. Najlepším hatalovčanom sa stal Peter Muščík (už druhy-krát po sebe), na 2. mieste sa umiestnil Ján Rudľovský a na 3. mieste Lukáš Polák.  Napriek bojovnému duchu s cieľom zvíťaziť tu všetci hráči strávili príjemný deň.  Celkové výsledky turnaja nájdete v nasledujúcich tabuľkách:

Celkové poradie, Najlepší Hatalovčan, Fotogaléria

  


30.01.2017    Jubilejný 30. ročník Poľovníckeho plesu PZ Jazvec

 

    Na jubilejný 30. ročník Poľovníckeho plesu PZ Jazvec v Hatalovo tak  skoro jeho plesajúci nezabudnú. Jeho hlavnou hviezdou bol Michal Hudák, ktorý zabával účastníkov plesu počas celého večera. Vrcholom večera bolo, keď sa známy moderátor vrátil z okresného mesta aj s dvoma „posilami“ – Martinom Dejdarom a Milanom Juniorom Zimnýkovalom.  Hostia neverili vlastným očiam, ani vo sne by im nenapadlo, že uvidia takéto hviezdy v Hatalove.  Aj keď sa zdržali v kultúrnom dome len krátko, urobili spoločne s Hudákom skvelú šou.   

Okrem veľkolepej zábavy na  jubilejnom Poľovníckom plese nechýbala výborná hudba, bohatá tombola a „delikatesa“ poľovnícke menu, ktoré  každoročne pre hostí pripravuje Stanislav Polák.

PZ Jazvec v Hatalove pôsobí v Hatalove už 50 rokov – to je ďalšie dôležité jubileum, ktoré oslavuje toto poľovnícke združenie  tento rok. Prajeme im, aby takýchto jubileí mali ešte mnoho, a  aby im ich revír stále rástol.  

Les je krásny, ale zradný život

 v ňom je veľmi vzácny.

Nech Vám muška vždy presne sadne,

nech Vám srnka k nohám padne,

nech Vám život dožičí zdravie, šťastie aj pohodu

a ešte mnoho rokov úspešného lovu.

                                                                  ....foto


06.11.2016    Mesiac úcty k starším

 

    Stalo sa už tradíciou, že si každoročne v októbri uctievame starších občanov.  a prejav úcty nestačí len mesiac október, úctu treba prejavovať po celý rok. 23. októbra 2016 sme pozvali starších občanov pri príležitosti ich sviatku na stretnutie, ktoré sa konalo v našom kultúrnom dome. Po úvodnom slove starostu obce  Vladimíra Kováča potešili staré mamy a otcov vystúpením deti z našej materskej a základnej školy, žiaci  zo Základnej školy Júlie Bilčíkovej Budkovce a domáca  spevácka folklórna  skupina HATALOVČAN.  Na tvárach zúčastnených sa pri pohľade na svoje vnúča, či pravnúča vynáral úsmev, ale aj slzy od dojatia.  Dôchodcom, ktorí sa v tomto roku dožili nejakého jubilea zablahoželal starosta obce s kvetinovým darom a blahoželanie patrilo aj FS HATALOVČAN,  ktorý oslávili svoje prvé jubileum (5 rokov existencie súboru) vydaním prvého CD nosiča.  Tak, ako už býva v našej obci tradíciou, každý starší občan bol obdarovaný spomienkovým darčekom a nechýbalomaléobčerstvenie.

..... foto


17.08.2016     690. výročie obce - V Hatalovskej kerce  2016

 

  V nedeľné popoludnie dňa  31. 7. 2016 so začiatkom o 15.00 hod.  sa na miestnom amfiteátri konali  folklórne slávnosti "V Hatalovskej kerce", ktoré organizovala  Obec Hatalov v spolupráci s domácou  folklórnou skupinou  Hatalovčan. Tento rok naša Obec   oslavuje   svoje  690. výročie, a preto sa festival niesol v slávnostnom narodeninovom duchu.   V programe vystúpili: domáca folklórna skupina Hatalovčan, folklórna skupina Žipovčan, folklórna skupina Železiar a vyvrcholením programu bolo vystúpenie speváckej folklórnej skupiny KOLLÁROVCI.     Množstvo divákov (milovníkov folklóru)  si tento rok určite  prišlo svoje - dobrá hudba, pekné spevy a rezké tance potešili každého.   Zvlášť tento rok nemohli chýbať  sprievodné atrakcie pre deti (jazda na koníkoch, skakací hrad, maľovanie na tvár, drevený kolotoč a iné) , stánky s občerstvením a suvenírmi.  Súčasťou podujatia bolo aj odovzdávanie ocenení starostu obce  aktívnym občanom a organizáciám  obce a uvedenie do života  knihy o obci HATALOV, ktorú symbolický pokrstili najstarší obyvatelia  našej obce – Alžbeta Poláková (91 rokov) a Michal Paľo (94 rokov)

...... foto


17.08.2016     Festival nádeje - 2 ročník 2016

 

  V sobotu dňa 30. júla 2016 sa na miestnom amfiteátri  konal  2. ročník   FESTIVALu NÁDEJE 2016.  Ide o jediný gospelový festival na Zemplíne..  Organizátormi podujatia boli Občianske združenie Agatangel a obec Hatalov v spolupráci s katolíckou cirkvou.  Festival sa začal o 14.00 hod.  úvodnou sv. liturgiou.  Pripravený bol bohatý kresťanský program až do neskorého večera (cca do 24:00). V programe vystúpili:

- kapela ANASTASIS

- duchovný otec Ľubo PETRIČKO

- kapela HMLA

- duchovný otec Ján BUC

- kapela KRIŽIACI

- vokálna skupina G.O.D.S Prešov

- duchovný otec Matúš MARCIN

- kapela PETER MILENKY BAND

- Peťo VAĽO

- AGATANGEL (domáca kapela).

 

 Súčasťou Festivalu bola aj Služba ucha (možnosť sviatosti zmierenia alebo dôverného duchovného rozhovoru). Pre najmenších boli pripravené rôzne atrakcie - maľovanie na tvár,  workshopy, súťaže a iné. Nechýbali stánky s občerstvením a zmrzlina HASSAN.  Vstup pre širokú verejnosť bol vo forme dobrovoľného príspevku.

.... foto


17.08.2016     PZ Jazvec HATALOV  - posedenie v KD

 

   V sobotné popoludnie dňa   2.   júla 2016 o 13.00 hod.  sa v priestoroch miestneho kultúrneho domu konal už 32. ročník  spoločného posedenia poľovníkov PZ Jazvec Hatalov  s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Nechýbali chutné  špeciality z diviny, príjemná hudba,  zábava súťaže pre deti, ženy a mužov.  Súčasťou podujatia  bola aj prezentácia  činnosti zboru prostredníctvom kroniky, ktorú veľmi kvalitne a podrobne vedie  Ing. Ladislav Paľo.


19.01.2016     13. ročník MARIÁŠOVÉHO TURNAJA o pohár obce Hatalov

 

           Dňa 9. januára  2016   sa v priestoroch   PINTER BARU   uskutočnil už 13. ročník MARIÁŠOVÉHO TURNAJA O POHÁR OBCE HATALOV.   Celkovo sa turnaja zúčastnilo 40 hráčov  z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Hralo sa podľa zaužívaných pravidiel – 5 kôl po 50 minútach. Prvenstvo získal Ladislav Bujdoš, druhé miesto obsadil Stanislav Demeter a tretí skončil Gabriel Jakub. Najlepším hatalovčanom sa stal Peter Muščík, na 2. mieste sa umiestnil Michal Pavlov a na 3. mieste Ján Rudľovský.  Napriek bojovnému duchu s cieľom zvíťaziť tu všetci hráči strávili príjemný deň.  Celkové výsledky turnaja nájdete v nasledujúcich tabuľkách:

Celkové poradie, Najlepší Hatalovčan, Fotogaléria


13.11.2015     Úcta k starším

 

    Mesiac október je Mesiacom úcty k starším. Z tejto príležitosti obec aj tento rok pozvala  našich seniorov na príjemné posedenie do kultúrneho domu. Na znak vďaky a úcty sme ich prekvapili kultúrnym programom a bohatým pohostením (hlavné jedlo, zákusok a káva).  V úvode podujatia  sa k dôchodcom prihovoril pán starosta Vladimír Kováč. V kultúrnom programe vystúpili deti z našej ZŠ s MŠ,  Mihaľovsky nevesty i beťáre a domáci folklórny súbor Hatalovčan. Okrúhlym jubilantom pán starosta  osobne zablahoželal a odovzdal kytice. Každý dôchodca dostal v závere podujatia  nákupnú poukážku. Súčasťou posedenia bola aj výstava jesenných plodov, ktorú pripravili členky organizácie SZZP  v Hatalove. 

… Starí rodičia držia naše malé ruky len chvíľu, ale naše srdcia navždy …

..... foto


11.08.2015     V Hatalovskej kerce  2015

 

   Folklórna skupina Hatalovčan spoločne s obcou Hatalov organizovali už  tradične prvú augustovú nedeľu  (2. augusta 2015) folklórne slávnosti " V Hatalovskej kerce" na miestnom amfiteátri so začiatkom o 15.00 hod. V programe vystúpili: FSk Furmane z Trebišova, FSk Bežovčanky z Bežoviec, Zemplinski heligonkáre a tradične domáca FSk Hatalovčan.  Diváci,  milovníci folklóru,  si určite  prišli na svoje - dobrá hudba, pekné spevy a rezké tance potešili každého.   Ani tento rok nechýbali sprievodné akcie  - ukážky služobnej kynológie, ktoré začali už o 14.30 hod., jazda na koníkoch, stánky s občerstvením, ukážky rezbárskych prác p. Kondáša, výstava poľovníckych trofejí, maľovanie na tvár – D. Kondášová (Kozmetický salón Nico)  a výstava áut značky Renault.

....... foto


11.08.2015     Festival nádeje - 1. ročník 2015

 

   V sobotu dňa 25. júla 2015 sa na miestnom amfiteátri  konal  1. ročník   FESTIVALu NÁDEJE 2015.  Ide o jediný gospelový festival na Zemplíne. V minulom roku sa konal nultý ročník.  Organizátormi podujatia boli Občianske združenie Agatangel a obec Hatalov v spolupráci s katolíckou cirkvou.  Festival sa začal o 14.00 hod.  úvodnou sv. liturgiou.  Pripravený bol bohatý kresťanský program až do neskorého večera (cca do 23:00). V programe vystúpili kapely:

 

   - TIMOTHY (Kráľová Lehota),

   - SION (Snina),

   - THE WIND (Vojčice),

   - F6 (Cičava),

   - AGATANGEL (domáca kapela).

 Božím Slovom  podujatie obohatili duchovní otcovia: o.Ľuboslav Petričko, o.Robet Demko, o.Pavol Hudák, o.Matúš Marcin.  Prítomným sa predstavilo  aj mládežnícke divadlo Emanuel pod vedením Vlada Špureka. Súčasťou Festivalu bola aj Služba ucha (možnosť sviatosti zmierenia alebo dôverného duchovného rozhovoru). Pre najmenších boli pripravené rôzne workshopy,  ukážky historického šermu, lukostreľba, jazda na koníkoch. Vstup pre širokú verejnosť bol vo forme dobrovoľného príspevku.

 

..... foto


10.06.2015     Uvítanie deti do života

 

    Kultúrna akcia  „Uvítanie deti do života“ má v našej obci už bohatú tradíciu, a ani tento rok sme  nezabudli na novonarodené detičky.  V nedeľu  7. 6. 2015 o 15.00 hod. sme sa zišli  v priestoroch zasadačky obecného úradu, aby sme medzi nami privítali našich nových občanov – novorodeniatka, ktoré  sa narodili rodičom trvalo žijúcich v našej obci.

..... viac

..... foto


     
18.05.2015     Stavanie MÁJA

 

    Aj tento rok nechýba v našej obci MÁJ  pre hatalovské  dievčatá, ktorý sme spoločne postavili 1. mája v parku pred obecným úradom za spevu ľudových piesni domácej  folklórnej skupiny  Hatalovčan . Účastníkom podujatia sa v kultúrnom programe predstavili aj  spevácka skupina Novešan z Tušickej Novej Vsi a  detičky a žiaci z našej  ZŠ s MŠ pod vedením svojich učiteľov.  Súčasťou  akcie bola aj súťaž vo varení tradičného slovenského kotlíkového "guľášu", ktorá začala už o 12.00 hod. Tento rok  spoločne súperilo  až 7 domácich družstiev:

 

-  OFK Hatalov,

-  rómske družstvo,

-  DHZ Hatalov,

-  FSk Hatalovčan,

- PZ Jazvec Hatalov,

- SZZP Hatalov,

- Darts Team Hatalov.

....viac


05.02.2015     FAŠIANGOVÁ ZABÍJAČKA

 

           Obec Hatalov v spolupráci s Fsk. Hatalovčan, PZ Jazvec Hatalov, OFK Hatalov, SZZP Hatalov, DHZ Hatalov a Šípkárskym klubom Hatalov organizovali  dňa 31. januára 2015   prvú FAŠIANGOVÚ ZABÍJAČKU. Samotná zabíjačka sa konala pred obecným úradom o 7:00 hod.  a ďalší program podujatia pokračoval  o 12:00 hod.  v Kultúrnom dome.

....viac


26.8.2014     Folklórne slávnosti 2014

 

   V nedeľné popoludnie dňa  3. augusta  2014 o 15.00 hod. sa na miestnom amfiteátri konali už tradičné folklórne slávnosti  "V Hatalovskej kerce". Podujatie organizovala Obec Hatalov v spolupráci s FSk Hatalovčan. V bohatom kultúrnom programe sa predstavila domáca FSk Hatalovčan,  FSk Rakovčan, FSk Viňančan a FS Stropkovčan.   V rámci  festivalu si hostia mohli poobzerať stánok PZ Jazvec Hatalov a výrobkov ľudovej tvorby spojené s predajom.  Nechýbali ani atrakcie  pre najmenších divákov - jazda na koníkoch  a iné.

..... viac


22.8.2014     FESTIVAL   NÁDEJE

 

    Občianske združenie AGATANGEL v spolupráci s obcou Hatalov a katolíckou cirkvou organizovalo na  miestnom amfiteátri v Hatalove  dňa 26. júla FESTIVAL  NÁDEJE.   Slávnosť začala úvodnou liturgiou a pokračovala vystúpením hudobných skupín F6, Agatangel, Sion, CiaoMamma, Project Z a spevákov Petra Vaľu, Matúša Marcina a Pavla Hudáka. Pre hostí  a hlavne detí bolo pripravených množstvo  zaujímavých  aktivít  - ukážky historického šetmu, maľovanie na tvár, workshopy  pre deti a mládež a iné... .

....viac


3.8.2014    Medzinárodný deň detí

 

            Aj keď medzinárodný deň detí sa slávi 1. 6. my sme ho oslávili 2. 6 . 2014 na miestnom futbalovom ihrisku. Pre našich najmenších obyvateľov sme pripravili bohatý a zaujímavý program.  Detičky čakali sokoliari, množstvo športových aktivít, ukážky poľnohospodárskej techniky a nechýbali ani hasiči s ich  technikou a ukážkami.

 

.... viac


3.8.2014    Ukončenie školského roka 2013/2014

 

        Školský rok 2013/2014 sa slávnostne ukončil dňa 27.6.2014 (piatok). Aj v našej základnej škole si žiaci prevzali z rúk učiteľov koncoročné vysvedčenia, rozlúčili sa so svojimi kamarátmi, ktorí odchádzajú z našej školy a  slávnostne ukončili záver školského roka.

Milí žiaci, prajeme vám príjemné prežitie prázdnin. Oddýchnite si a načerpajte sily do nového školského roka.

 

.... viac


1.7.2014   PZ Jazvec HATALOV  - posedenie v KD

 

    

     V sobotné popoludnie dňa 28. júna 2014 sa v priestoroch miestneho kultúrneho domu konal 30. ročník  spoločného posedenia poľovníkov PZ Jazvec Hatalov  s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Nechýbali chutné  špeciality z diviny, príjemná hudba a zábava.  Súčasťou podujatia  bolo aj oceňovanie najaktívnejších poľovníkov PZ Jazvec Hatalov a pezentácia  činnosti zboru.

....viac


25.2.2014     Vystúpenie žiakov z umeleckej školy

 

    Dňa 23.02.2014  sa konalo v kultúrnom dome v Hatalove vystúpenie FSk Hatalovčan a žiakov umeleckej školy Talentum z Trebišova. Po vystúpení bolo pre všetkých prítomných prichystané občerstvenie (káva a čaj ) a pohostenie (šišky).

..... viac


30.10.2013     Úcta k starším

 

    Dňa 26.10.2013 sa jedálni pri obecnom úrade uskutočnilo posedenie s dôchodcami, ktoré bolo organizované obcou Hatalov.

     Na úvod prítomných privítal starosta obce. S kultúrnym programom vystúpili FS Hatalovčan, deti z materskej školy a deti zo základnej školy Hatalov. Svojim vystúpením potešili milovníkov folklóru aj „Chlopi zo Žipova. Po kultúrnom programe bolo prítomným dôchodcom podané pohostenie a občerstvenie. Príjemné popoludnie ďalej pokračovalo v družnej debate.

 

....... viac


10.9.2013     Folklórne slávnosti 2013

 

      V nedeľu dňa 1. septembra 2013 sa  na miestnom  AMFITEÁTRI, ktorý    prešiel kompletnou rekonštrukciou, konali Folklórne slávnosti   "V HATALOVSKEJ KERCE" .  Podujatie organizovala Obec Hatalov v spolupráci s domácou  FSk Hatalovčan.  O bohatý folklórno-kultúrny program sa postarali  domáca FSk Hatalovčan, ženská spevácka skupina Pacerky Budkovce, mužská spevácka skupina Lekárovce, spevácka skupina Omladzina Novosad a folklórny súbor Stropkovčan Stropkov.  Nechýbali  zaujímavé sprievodné podujatia - rôzne výstavy ľudovej tvorby, ulička remesiel, hry pre deti na miestnom futbalovom ihrisku a koníky pre detičky.  Aj napriek nevydarenému počasiu, ktoré neumožnilo dokončiť účinkujúcim celé vystúpenia,  malo podujatie skvelú organizáciu a bohatú účasť nielen domácich občanov, ale aj hostí z okolitých dedín.

 

.... viac


30.1.2013   12. ročník MARIÁŠOVÉHO TURNAJA o pohár starostu obce Hatalov.
 

     Dňa 26. januára  2013   sa v priestoroch  nášho Kultúrneho domu  uskutočnil už 12. ročník MARIÁŠOVÉHO TURNAJA O POHÁR STAROSTU OBCE HATALOV.   Celkovo sa turnaja zúčastnilo 40 hráčov  z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Hralo sa podľa zaužívaných pravidiel – 5 kôl po 50 minútach. Prvenstvo získal Jakub Gabriel, druhé miesto obsadil Mastiľák Štefan a tretí skončil Bosák Štefan. Najlepším hatalovčanom sa stal Pavlov Michal. Napriek bojovnému duchu s cieľom zvíťaziť tu všetci hráči strávili príjemný deň.

Celkové výsledky turnaja nájdete v nasledujúcej tabuľke  

 

   

.... viac


23.1.2013    
 

V Hatalove na Viľiju

   

.... viac


28.6.2012    Slávnostné vítanie nových občiankov
 

    Dňa 17. júna 2012 sa v priestoroch zasadacej miestnosti obecného úradu zišli mladé rodinky so svojimi maličkými ratolesťami na  Slávnosti vítania nových občiankov,  narodených v našej obci, do života. Po slávnostnom príhovore pána starostu a krátkom kultúrnom programe sa rodičia zapísali do pamätnej knihy a detičkám boli odovzdané malé darčeky spolu s pamätným listom.

.... viac


20.6.2012    Takto sa  oslavoval Deň detí v našej škole
 

    Medzinárodný deň detí sa oslavuje v mnohých krajinách sveta.  Aj deti  našej školy si tento deň  poriadne užili. Na trávnatom futbalovom ihrisku ich čakalo prekvapenie – súťaže, chutné nanuky a policajti, ktorí im pripravili množstvo zaujímavých ukážok z ich práce a nechýbal ani šikovný policajný psík. Deti si užili svoj  deň do sýtosti a z policajných ukážok  si odniesli krásne spomienky.

.... viac


4.6.2012    Stavanie mája
 

     Mesiac máj je jeden z najkrajších mesiacov v roku, pretože je vyvrcholením jari a úvodom do leta. Dni sú slnečné a plné dobrej nálady. Mesiac máj každoročne vítame v našej obci  ľudovou tradíciou "stavaním mája". Inak to nebolo ani tento rok a nechýbala ani tradičná súťaž vo varení slovenského „guľášu“.   O kultúrny program sa postarali deti a žiaci našej ZŠ s MŠ Hatalov, domáca folklórna skupina Hatalovčan  a detský folklórny súbor pôsobiaci pri MsKS Trebišov.

.... viac


1.4.2012   Májová veselica
 

   FSK Hatalovčan

 

Vás pozýva na pred Májovú veselicu, ktorá sa

uskutoční 28.4.2012 v sobotu o 19:00 hod.

v obecnej jedálni.

.... viac


20.2.2012   Fašiangové vystúpenie
 

    Dňa 19.02.2012 pripravil folklórny súbor "Hatalovčan" pre obyvateľov obce, ale aj širšiu verejnosť "Fašiangové vystúpenie". U prítomných malo vystúpenie veľký úspech, o čom svedčili aj prídavky k vystúpeniu, ktoré si diváci vyžiadali.
Obyvatelia obce sa už teraz tešia na ďalšie vystúpenie folklórneho súboru "Hatalovčan".

.... viac


 

Fotogaléria

 

 

Návštevnosť stránky

 

TOPlist

 

Kalendár

 

 

                                                                                                                                                     Aktualizované 24. 09. 2019 Igor23